Specjaliści z miejskich poradni psychologiczno-pedagogicznych będą udzielać bezpłatnych porad telefonicznych. Można w nich uzyskać wsparcie specjalistów oraz rady jak postępować z dzieckiem, aby ułatwić mu odnalezienie się w tej niełatwej rzeczywistości i pomóc zrozumieć konieczność izolacji.Kolejna inicjatywa władz Łodzi adresowana do uczniów oraz ich rodziców. Od dziś codziennie w każdej miejskiej poradni psychologiczno-pedagogicznej można telefonicznie uzyskać wsparcie specjalistów oraz rady jak postępować z dzieckiem, aby ułatwić mu odnalezienie się w tej niełatwej rzeczywistości i pomóc zrozumieć konieczność izolacji. Telefonować mogą także dzieci i młodzież, im również specjaliści udzielą niezbędnej pomocy. (godziny dyżurów oraz numery telefonów do poradni w załączonej grafice)