W dniu 31 maja nasze Przedszkole wzięło udział w VIII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków, organizowanym przez wydawcę miesięcznika ,,Bliżej Przedszkola”. Celem akcji jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu. Po krótkim spacerze do parku Nad Jasieniem dzieci wzorem ,,dorosłego” maratonu, otrzymały numery startowe, a następnie wzięły udział w bardzo ważnej, choć krótkiej rozgrzewce. Każda z grup po kolei przebiegła wyznaczony dystans. Wszyscy wykazali się dobrą kondycją oraz duchem współzawodnictwa. Każdy przedszkolak dołączył w ten sposób do grona małych maratończyków i w związku z tym otrzymał medal oraz dyplom, potwierdzające udział w wydarzeniu. Nie możemy doczekać się kolejnej edycji!
P.S. – serdecznie zapraszamy do aktywności również rodziców, dziadków oraz ciocie i wujków. Każdy przecież wie, że ruch to zdrowie! 🙂