Czyściochowe Przedszkole to nowy program edukacyjny dla przedszkoli w całej Polsce,
organizowany przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior.

Wizja i cel programu

Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy,
procentuje w dorosłym życiu.
Czas intensywnej nauki w wieku przedszkolnym warto wykorzystać także na kształtowanie dobrych nawyków higienicznych. Program Czyściochowe Przedszkole ma na celu pomagać nauczycielom w edukacji i motywowaniu przedszkolaków do codziennego dbania o higienę.

Materiały dla Rodziców

Przygody bohaterów Czyściochowa

Krótkie historie bohaterów Czyściochowa przybliżają dzieciom świat codziennej higieny! Siódemka uroczych zwierzaków zmierzy się z różnymi trudnościami higienicznymi i w atrakcyjny, przyjazny dzieciom sposób pokaże, jak dbać o dobre nawyki. Każdy z bohaterów odpowiada za inny aspekt czystego oraz zdrowego ciała i z pomocą swoich sprzymierzeńców (atrybuty pozytywne) walczy z antyhigienicznymi przeciwnikami (atrybuty negatywne), takimi jak na przykład Ząbiaki czy Bakteriaki.