Być może brakuje Wam dostępu do książek? Albo chcielibyście posłuchać audiobooka? W planach mieliście spotkanie z ulubionym autorem, które zostało odwołane? Nic się nie martwcie! Autorzy przyjdą do Was – oczywiście wirtualnie. Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i dziatki zaprosił autorów do udziału w cyklu spotkań online #czytankinaczasie.

Od minionego piątku na fanpage’u Festiwalu zaczęły pojawiać się filmiki a w nich Wasi ulubieni reprezentanci literatury dziecięcej. Pisarze chcą Was wspierać w tym trudnym czasie i aby trochę Wam go urozmaicić – przeczytają dla Was historie, które sami stworzyli. I tak, Marcin Szczygielski wcielił się w Majkę, kota i wiewiórkę jednocześnie, Marcin Kozioł w wombata Maksymiliana, a Marta Guśniowska w ogromnie sympatyczną gęś i lisa. A to dopiero początek!

Kogo będzie można spotkać jeszcze – to niespodzianka! Dajcie się nieco pozytywnie zaskoczyć w tych jakże skomplikowanych czasach!

Zachęcamy więc, aby sprawdzać, czy na Facebook’u Festiwalu nie pojawia się kolejna zapowiedź wieczornej czytanki, które udostępniamy zawsze o godzinie 19.00.

Wszystko to, aby nieco poprawić humor, czasem żeby zabrać w podróż po granicach własnej wyobraźni. Ale przede wszystkim aby pokazać, że dzięki literaturze pozostajemy w domu tylko fizycznie – natomiast nasze myśli mogą wędrować gdzie tylko poniesie je opowieść. Proponujemy alternatywę od gier komputerowych, bajek telewizyjnych lub filmów. Jednocześnie wraz z literatami promujemy akcję #zostańwdomu. To ważne aby dzieci wiedziały, że w tym trudnym czasie nie są same i każdy z nas zmaga się z podobnym problemem jak one. Być może dzięki czytanym fragmentom nasi podopieczni sięgną po pełną wersję książki i na kilka chwil oderwą się od elektroniki. Niewykluczone też, że na parę minut zapomną też o całej obecnej, niełatwej sytuacji, co da im moment wytchnienia.

Jak dołączyć?

Internetowe spotkania autorskie są dostępne dla każdego. Wystarczy zaglądać lub śledzić profil: Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki. Zawsze w dniu, w którym pojawia się nowe video, w okolicach godziny 13.00 ujawniamy kto dziś zagości w waszych domach. Natomiast wieczorem pozostaje tylko relaksować się słuchając ulubionych opowieści!

Czytanki na czasie – "Badyl, pies policyjny"

Lubicie książki o zwierzętach? My bardzo! Zwłaszcza o psach na medal… Dziś przekonamy się co na to koty, bo Ania Bukowska przeczyta fragment książki „Badyl” Barbary Gawryluk właśnie w towarzystwie kocich asystentów.Miłego oglądania!#czytankinaczasie #zostańwdomu #czytajksiążki

Opublikowany przez Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki Czwartek, 26 marca 2020
Czytanki na czasie – "Kuba Niedźwiedź. Historie z gawry"

Czy wiecie czym jest Gawra? Lub dlaczego niedźwiedzie zostawiają ślady swoich pazurów na drzewach?Odpowiedzi na te pytania przedstawi wam Renata Kijowska, TVN Kraków i Kuba Niedźwiedź. Historie z gawry!Miłego oglądania!#czytankinaczasie #zostańwdomu #czytajksiążki

Opublikowany przez Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki Środa, 25 marca 2020
Czytanki na Czasie – Dziennik łowcy przygód. Madagaskar. Klątwa pasiastego lemura

Książki w dłoń i wyruszamy!Kierunek: Madagaskar i jego zaskakujące tradycje!Przewodnik: Szymon RadzimierskiSprawdźcie co wspólnego z tym wszystkim mają zwierzęta zebu i szaman!#czytankinaczasie #zostańwdomu #czytajksiążki

Opublikowany przez Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki Wtorek, 24 marca 2020
Czytanki na czasie – "A niech to Gęś kopnie"

Kolejne video z cyklu #czytankinaczasie, a w nim – Marta Guśniowska, która przedstawi Wam historię znajomości pewnej Gęsi i Lisa!Sprawdźcie co z tego wyniknie i przygotujcie się na dużą dawkę śmiechu!#zostańwdomu #czytajksiążki

Opublikowany przez Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki Poniedziałek, 23 marca 2020
Czytanki na Czasie – "Wombat Maksymilian i rodzina w tarapatach"

Dziś w #czytankinaczasie Marcin Kozioł zabierze Was w wirtualną podróż do Chin 🇨🇳! Zapraszamy na nasze drugie video w ramach akacji #zostańwdomu i #czytajksiążki.

Opublikowany przez Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki Niedziela, 22 marca 2020
Czytanki na Czasie – "Czarownica piętro niżej"

Tak jak obiecaliśmy!Dziś w #czytankinaczasie Marcin Szczygielski i „Czarownica piętro niżej”!Udanego seansu!#zostańwdomu #czytajksiążki

Opublikowany przez Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki Piątek, 20 marca 2020